جراحی پوست و ترمیمی

جراحی پوست و ترمیمی امروزه به ابعاد وسیع تری دست یافته است. و هدف آن ترمیم و اصلاح مشکلات پوستی و بافت نرمی است. که در اثر سایر بیماریها ایجاد میگردد. و به هیج وجه جنبه زیبایی ندارد. متاسفانه در سالهای اخیر جراحیهای زیبایی به وفور شایع شده که با توجه به خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی و جراحی و اینکه اکثر این اقدامات طی چند سال به حالت اولیه برگشت میکنند. در این حد بسیار زیاد که در ایران انجام میشود توصیه نمیگردد. و در هیچ کشور پیشرفته ای هم به این صورت انجام نمیگردد ولی جراحیهایی که جنبه ترمیمی داشته و جهت اصلاح و رفع فعالیت اعضای بدن انجام میشود. و جراحی ترمیمی نام دارد. جنبه درمانی داشته و زیبایی محسوب نمیگردند .

 

جراحی پوست و ترمیمی

جراحی ترمیمی امکان بهبود شرایط اعضای آسیب دیده را فراهم می کند. در حال حاضر جراحی ترمیمی برای کاهش ناهنجاری های اعضای بدن چه آن ها که ارثی هستند. و چه آن ها که در طول زندگی در فرد ایجاد شده اند، مورد استفاده قرار میگیرند.

جراحی ترمیمی شامل:

اصلاح نقائص و ناهنجاریهای مادرزادی

سوختگی

زخمهای مزمن و دیابتی

زخمهای ناشی از سرطانها

زخم های ناشی از تصادفات و سوانح

البته ناگفته نماند که جراحی ترمیمی صرفا محدود به صورت و چهره نیست. بلکه در تمام قسمت های پوست بدن کاربرد دارد. در مواردی که زخم وسیع باشد و امکان ترمیم خود به خودی برای بدن وجود نداشته باشد می توان از جراحی ترمیمی برای آن استفاده کرد. و به اصطلاح گرافت برداری از پوست انجام داد.
به این صورت که پوست قسمت دیگری از بدن را برمی دارند و به آن ناحیه پیوند می زنند.

 

دکتر کوشا پورریاحی

متخصص جراحی عمومی و عروق،واریس

جراحی سرطان و پستان،لاپاراسکوپی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *