جوراب واریس و فواید آن 

واریس یکی از بیماری های شایع در افراد می باشد که در پی گسترش شهرنشینی، ماشینی شدن کارها، کم تحرکی و … بوجود آمده است.

واریس نوعی بیماری عروق خونی است که در ابتدایی ترین مراحل درمان آن و همچنین جهت پیشگیری از بروز آن از جوراب مخصوص واریس استفاده می شود.
این روش درمانی یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه درمان این بیماری است.

در این نوشته جوراب واریس و فواید آن را بیان به طور خلاصه و با بیانی روان توضیح می دهیم.

 

جوراب واریس و فواید آن 

جوراب واریسی چگونه عمل می کند؟

جوراب واریس یک راه حل موثر برای درمان رگ های واریسی است. که باعث هدایت گردش خون در پاها به سمت قلب می شود و به تدریج سرعت گردش خون را افزایش می دهد.
جوراب واریس کمک می کند تا خون به سمت قلب هدایت شوند زیرا نیروی جاذبه باعث اختلال در رسیدن جریان خون به قلب می شود. البته ناگفته نماند که جوراب واریسی قدرت درمان رگ های واریسی را ندارد. اما به تدریج باعث کاهش علائم و اثرات آن می شود. این جوراب ها در انواع کوتاه، بلند و جوراب شلواری وجود دارند. نوع دیگری از جوراب واریسی نیز جوراب پیشگیری است که فشار ملایم تری به رگ ها وارد می کند و در افراد مستعد واریس جهت پیشگیری از بروز واریس استفاده میشود .

فواید جوراب واریس :

این جوراب نه تنها برای بیماران واریسی بلکه برای همه افرادی که مجبورند به مدت طولانی سرپا یا نشسته و بی تحرک باشند، توصیه می شود.
جوراب های واریس جریان خون را به قلب هدایت می کند و باعث ایجاد فشار ملایم بر روی رگ می شود.

توجه داشته باشید جوراب واریس باید کاملا سایز پای شما باشد. تا کارایی درستی داشته باشد.

البته صرفا جوراب واریس به تنهایی برای درمان استفاده نمی شود بلکه بیشتر برای پیشگیری از این بیماری موثر است و برای درمان در کنار داروها ، اسکلروتراپی ، لیزر و جراحی با تشخیص جراح عروق استفاده میشوند .

در افرادی که در معرض بیماری واریس قرار دارند، یعنی مدت زمان زیادی را می نشینند و بی تحرک هستند، و یا ساعات زیادی را سرپا می ایستند، مستعد واریسی شدن عروق هستند. به این افراد توصیه می شود برای جلوگیری از واریس از جوراب واریس استفاده کنند. این کار تا حد زیادی از ابتلای افراد به واریس جلوگیری می کند.

نکته مهم آن است که جوراب واریس با توجه به شرایط فرد و معاینات و بررسیهای انجام شده توسط جراح عروق تجویز و نوع آن مشخص شده باشد و در مرحله بعد از نمایندگی رسمی جورابهای واریس استاندارد تهیه شده باشد و توسط کارشناس فروش مجرب به دقت اندازه گیری شده باشد ، لذا از خرید مستقیم جوراب از فروشگاهها باید اجتناب کرد .

 

دکتر کوشا پورریاحی

متخصص جراحی عمومی و عروق،واریس

جراحی سرطان و پستان،لاپاراسکوپی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *